Cel mai mare angajator din Teleorman, fabrica producătoare de rulmenți și componente auto, își închide afacerea în Alexandria.
Acest lucru înseamnă că peste 800 de oameni își vor pierde locurile de muncă începând din această vară. O veste îngrijorătoare pentru angajați, care spun că se tem că nu își vor mai găsi de lucru în județ.
Potrivit celor mai recente date statistice, în județul Teleorman sunt înregistrați peste 10.000 de șomeri, iar disponibilizările anunțate vor îngroșa și mai mult rândurile teleormănenilor care nu au un loc de muncă.