Colinde și emoție la sediul ISU Teleorman, în prag de sărbători

Colindatori

Evenimente

Sediul ISU Teleorman a răsunat, astăzi, nu de alarmele mașinilor de intervenție, ci de colinde.

A fost o nouă zi de colinde, care a adus emoție, zâmbete și bucurie la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Teleorman. Elevii de la Școlile „Ștefan cel Mare” și „Alexandru Colfescu” au păstrat vie tradiția colindelor și au vestit Nașterea Domnului celor pe care îi admiră cel mai mult – pompierilor.
Micii colindători au fost întâmpinați cu multă căldură de salvatori, iar atmosfera a fost una de sărbătoare autentică. Colindele, zâmbetele sincere, darurile oferite și prezentarea autospecialelor de intervenție au completat tabloul unor momente deosebite, trăite în unitatea noastră.
Reprezentanții ISU Teleorman spun că respectarea acestor măsuri simple poate preveni accidentele și poate contribui la petrecerea unor sărbători liniștite și în siguranță.