Început de an școlar cu emoții și planuri mari pentru elevii teleormăneni

Inceput de an scolar

Scoala

Noul an școlar a început cu emoții pentru elevi, în județul Teleorman. Mii de școlari au pășit, astăzi, în prima zi de școală, fiecare cu planuri mari pentru noul an.

Cei mai emoționați au fost, cum era de așteptat, bobocii, care încearcă, zilele aceastea, să se adapteze noului lor statut. A sunat clopoțelul, din nou, și în județul Teleorman, pentru a da semnalul unui nou an școlar. Mii de elevi s-au întâlnit, astăzi, în clase, pentru a-și lua la revedere de la vacanță și pentru a începe pregătirea pentru noul an școlar.

De la cei mai mici, până la cei mai mari, toți s-au întors în bănci, cei mai mulți însoțiți de părinți și bunici, și ei la fel de emoționați.
În județul Teleorman există 353 unităţi de învăţământ preuniversitar.